ADVENTNÍ KRAKOW Zobrazit větší

ADVENT V KRAKOVĚ

Dostupné k rezervaci

Nový produkt

660 Kč

Program zájezdu:

V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR. Společenou adventní sobotu začneme ve čtvrti Krakow - Lagiewniki - klášteru s původním kostelem sv. Faustiny, zavítáme do kostela Božího Milosrdenství (kostel pro 5000 lidí), taky navštívíme kostel Jana Pavla II. s mozaikovou výzdobou.
Po přejezdu so centra Krakowa nás čeká procházka historickou částí - Královská cesta - Wawel s katedrálou svatého Václava a Stanislava, renesanční krakovský zámek, Kanovnická ulice se starobylými domy, kostel sv. Jana a sv. Petra, kostel sv. Ondřeje, františkánský a dominikánský kostel, ulice Grodzska, Hlavní náměstí (Rynek glowny) s budovou Sukenice a kostela Panny Marie, ulice Floriánská s Floriánskou branou a městskými hradbami.
V době Adventu se na náměstí - Rynek glowny - konají tradiční polské vánoční trhy. Náměstí je plné stánků, v nichž se prodává vánoční zboží – vánoční ozdoby, betlémy, hračky, keramika, cukroví a jiné sladkosti, broušené sklo, šperky. Nechybí spousta stánků s jídlem a pitím. (steaky na rožni, tradiční prejt a klobásky, pečené kolena a různé druhy pstruhů, vše zapíjeno tekutým nápojem na bázi medu, vyráběného podobným postupem jako víno).
Součástí adventních víkendů je bohatý program na podiu vedle budovy Sukenice (zpěv, tanec apod.) Před Sukenicí se koná i tradiční výstava betlémů.
Celá Královská cesta od Wavelu až k Floriánské bráně je vyzdobená nádhernou vánoční výzdobou. V ulicích hrají pouliční umělci vánoční hudbu a koledy. V jednotlivých kostelích se konají koncerty.
Ve večerních hodinách odjedeme zpět do ČR.

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autokarem, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb., večeře (husí hody)


Cena nezahrnuje: cestovní pojištění vč. storna, vstupy