ZÁMKY NA LOIŘE

Dostupné k rezervaci

Nový produkt

9 083 Kč

Program zájezdu: 

1.den: Odjezd z ČR, přejezd přes Německo do Francie.

2.den: Remeš a památky zapsané na světovém seznamu UNESCO – katedrála Notre-Dame, místo korunovace francouzských králů, palác Tau, ve kterém byli králové ubytováni během korunovace, a bazilika sv. Remigia. Ubytování.

3.den: Přejez do oblasti Loiry. Prohlídka zámku Chambord – největší zámek na Loiře, který je výstředním dílem krále Františka I. Město Tours – procházka po historické části města se zastávkou v katedrále sv. Gatiena a katedrále sv. Martina, v jejíž kryptě se nachází hrob sv. Martina z Tours. Odjezd na ubytování.

4.den: Zámek Villandry, který obklopují jedny z nejkrásnějších zahrad ve Francii. Klášter Fontevraud, jeden z největších klášterních komplexů v Evropě s rozlohou 13 ha a pohřebištěm královské dynastie Plantagenetů, je skvostem románské architektury. Zámek Ussé, který inspiroval největšího francouzského pohádkáře Charlese Perraulta k napsání pohádky o Šípkové Růžence.

5.den: Zámek Chenonceau - romantický zámek šesti žen, který překlenuje říčku Cher šedesát metrů dlouhou dvoupatrovou galerií. Amboise – královský hrad s kaplí sv. Huberta, ve které je údajně pohřben Leonardo da Vinci a zámeček ClosLucé, ve kterém tento umělec strávil poslední dny svého života.

6.den: Chartres – prohlídka gotické katedrály Notre-Dame, vzoru gotických katedrál a zastávka poutníků na pařížské trase Svatojakubské pouti.Paříž – celodenní návštěva města na Seině, která ale poskytne pouze rychlé seznámení s některými pamětihodnostmi, projížďkou lodí po Seině. Odjezd do ČR. 

7.den: Návrat do ČR.   

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autokarem, 4 x ubytování ve 2 - lůžkových pokojích se snídaní, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: vstupy (Palác Tau 6,50€,Chambord 12€,Ussé 8€,,Villandry 8,50€,Fontevraud 11€,Chenonceau 11,50€,Amboise 9,80€,Clos Lucé – 12,50 € Projížďka lodí po Seině 10€, příplatek za jednolůžkový pokoj, cestovní pojištění 36,Kč/osoba/den